Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting

Emanuels Makrons, Francijas Republikas prezidents (LV) Runa 2018

Francijas Republikas prezidenta Emanuela Makrona uzruna

Cicerona balvas pasniegšanas ceremonijā

Rīgā, 2018.gada 6.decembrī

LZA Senāta Priekšsēdētāja kungs,

LZA Prezidenta kungs,

Dāmas un kungi,

Esmu ārkārtīgi priecīgs saņemt Cicerona vārdā nosaukto apbalvojumu un izsaku par to sirsnīgu pateicību.

Ar Jūsu starpniecību, Priekšsēdētāja kungs, es vēlos pateikties arī Latvijas tautai, tās prezidentam un valdībai par šo atzinību, kas ir kā simbols mūsu valstu « ciešajai draudzībai un labajām attiecībām », citējot prezidentu Fransuā Miterānu, kurš bija pirmais Eiropas valstu vadītājs, kurš oficiālā vizītē apmeklēja Lietuvu, Latviju un Igauniju 1992.gadā.

Latvijas valsts dibināšanas simtgades svinības visa 2018.gada garumā bija iespēja vēl vairāk stiprināt Latvijas un Francijas divpusējās attiecības. Šajā pavasarī Orsē muzejā tika atklāta fantastiskā izstāde « Nepieradinātās dvēseles », kas sniedza iespēju izcelt Eiropas māksliniekus no Baltijas reģiona, kuri devuši ieguldījumu nacionālās apziņas veidošanās procesā. Es izceļu nozīmīgo Latvijas lomu šīs izstādes organizēšanā, kas šobrīd jau plaši tiek izrādīta Baltijas valstīs.

Šī izstāde, kuru atklāja 4 prezidenti, klātesot trīs Baltijas valstu kultūras ministriem un Latvijas Ārlietu ministram, iezīmēja ražīgu kontaktu virknes sākumu, konkrēti ar prezidentu Raimondu Vējoni. Francijas un Latvijas ārlietu ministri izstādes atklāšanas dienā parakstīja Stratēģiskās partnerības rīcības plānu, kurā turpmākajiem 5 gadiem iezīmēti ambiciozi darba mērķi Francijas un Latvijas attiecībām visās divpusējo attiecību nozarēs. Vienlaikus trauksmainajā un neskaidrajā starptautiskajā kontekstā ir svarīgi turpināt ciešo sadarbību, kura izveidojusies mūsu valstu starpā, īpaši aizsardzības un drošības nozarēs. Tas ir mūsu abu valstu interesēs. Tas ir Eiropas projekta interesēs.

Francija un Latvija ir cieši saistītas savā izvēlē par labu Eiropai, vēlmē par spēcīgu Eiropu, par Eiropu, kura spēj pasargāt savus pilsoņus un pasargāt sevi no ārējiem riskiem. Latvija šodien ir pirmajā solidaritātes līnijā Eiropas Savienībā, un tas tamdēļ, ka Latvija vēl pirms 2004.gada izdarīja apņēmīgu izvēli pārvarēt grūtības, lai būtu Eiropas projekta kodolā un nestu Eiropas vērtības.

Pirms 2019.gada atnākšanas, kad kopīgi atzīmēsim Rīgas atbrīvošanas kauju simtgadi, es vēlreiz vēlos uzsvērt Francijas nelokāmo apņēmību darboties suverēnas, vienotas un demokrātiskas Eiropas vārdā.

Es Jums pateicos.

ieteikt draugam

Submit Emanuels Makrons, Francijas Republikas prezidents (LV) Runa 2018 in Delicious Submit Emanuels Makrons, Francijas Republikas prezidents (LV) Runa 2018 in Digg Submit Emanuels Makrons, Francijas Republikas prezidents (LV) Runa 2018 in FaceBook Submit Emanuels Makrons, Francijas Republikas prezidents (LV) Runa 2018 in Google Bookmarks Submit Emanuels Makrons, Francijas Republikas prezidents (LV) Runa 2018 in Stumbleupon Submit Emanuels Makrons, Francijas Republikas prezidents (LV) Runa 2018 in Technorati Submit Emanuels Makrons, Francijas Republikas prezidents (LV) Runa 2018 in Twitter