Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting

Cicerona balvas 2013 laureāti

Starptautiskās politikas kategorijā balva par Zviedrijas un Latvijas sadarbības sekmēšanu šogad piešķirta ietekmīgajam Zviedrijas ārlietu ministram Karlam Biltam, kurš daudzviet uzsvēris, kā Baltijas valstis atguva savu valstisko neatkarību – varonīgi un miermīlīgi, ka tieši tā šīs valstis rīkojās, arī sadodoties rokās vēsturiskajā Baltijas ceļā, kam Eiropā un pasaulē nākamgad atzīmēs jau 25. gadadienu.

Cicerona balvu kopš 1999.gada Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām un Latvijas Universitāti pasniedz politiķiem, zinātniekiem un publicistikas praktiķiem par veiksmīgu sabiedrības uzrunu, sociālās saliedēšanas ideju paušanu lokālā, nacionālā un starptautiskā mērogā. Sandra Kalniete to saņem par spilgtu radošumu Latvijas Tautas frontes un Eiropas Parlamenta darbā:

"Šo atzinību uzskatu par vienu no visaugstākajiem novērtējumiem, ko esmu saņēmusi par  savu darbu.

Es vispirms vēlos pateikties maniem vecākiem, par to labā un ļaunā  izpratni, ko viņi manī ir ielikuši. Lielu pateicību esmu parādā tiem izcilajiem cilvēkiem, kas ar savu personību ir bijuši mans iedvesmas paraugs grūtajā sevis veidošanas darbā. Minēšu tika dažus – Džemmu Skulmi, VairuVīķi-Freibergu, Vili Vītolu."

Laureātu vidū ir arī Nacionālās Bibliotēkas direktors Andris Vilks, Jelgavas mērs Andris Rāviņš, LU asociētais profesors Ābrams Kleckins.

Savukārt, antibalva Mērfija tituls nonāk pie veikalu tīkla „Maxima” par neadekvātu un maldinošu publisko komunikāciju.

„Šī katastrofa ar cilvēku upuriem notika būvniecībā. Bet, ja mēs skatāmies uz veselības aizsardzību, izglītību, zinātni, emigrāciju, demogrāfiju… tad tās arī uzrāda slimības, kuras mūs nomoka. Katrā no šīm sfērām varam atrast ļoti daudz aplamību”, norāda žūrijas priekšsēdētājs Jānis Stradiņš.

ieteikt draugam

Submit Cicerona balvas 2013 laureāti in Delicious Submit Cicerona balvas 2013 laureāti in Digg Submit Cicerona balvas 2013 laureāti in FaceBook Submit Cicerona balvas 2013 laureāti in Google Bookmarks Submit Cicerona balvas 2013 laureāti in Stumbleupon Submit Cicerona balvas 2013 laureāti in Technorati Submit Cicerona balvas 2013 laureāti in Twitter