Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting

Laureāte Sandra Kalniete par Karlu Bildtu

Laureāte Sandra Kalniete par Karlu Bildtu

Karls Bildts mani pagodināja, lūgdams man teikt dažus vārdus par viņu.

Pirmo reizi mēs tikāmies 1991.gada asiņainajā janvārī, kad jaunais Zviedrijas moderātu partijas līderis Karls Bildts bija atbraucis, lai apliecinātu atbalstu un solidaritāti Latvijas tautai, cīņā par neatkarību.

Otreiz mēs tikāmies tā paša gada augustā, kad Maskavā bija noticis valsts apvērsums. Viņa partija tikko bija uzvarējusi parlamenta vēlēšanās un visiem bija zināms, ka viņš būs nākamais Zviedrijas premjerministrs. Bildts apmeklēja Baltijas valstu informācijas biroju Stokholmā un viņa klātbūne vairāk nekā viņa puča nosodījuma vārdi apliecināja mums, Padomju savienībai un pasaulei, kurā pusē viņš stāv.

To viņš apliecināja arī uzņemoties ļoti nozīmīgo vidutāja lomu skaidrojot ASV un ES dalībvalstīm, kāpēc PSRS alias Krievijas karaspēks ir jāizved no Baltijas valstīm un kāpēc nedrīkst ļauties Krievijas ieaijājošajiem solījumiem un vēlmei palikt Blatijā. Latvija viņam par šīm pūlēm ir parādā ļoti lielu pateicību.

Vēlāk man vēl daudzkārt ir nācies ar Karlu Bildtu tikties gan oficiāli, gan privāti. Es nekad viņā neesmu vīlusies.

2010. gadā žurnāls Foreign Policy ierindoja Karlu “ietekmīgāko pasaules domātāju simtniekā” par to, ka “viņš saka Eiropai to, ko tā nevēlas dzirdēt” (for telling Europe what it doesn't want to hear). Es piekrītu. Karls ir skaidras valodas cilvēks. Tas šķietami neraksturīgi diplomātiem?

Es vienmēr esmu apbrīnojusi, kā Karls Bidlts savā komunikācijā spēj savienot diplomātisku eleganci ar skaidru vēstījumu, spēj būt pieklājīgs un vienlaikus tiešs.

Man joprojām jāmācās tas vieglums un vienlaikus jēgpilnums, ar kuru Karls sazinās tiešsaistē – twiterī vien viņam ir 249 tūkstoši sekotāju. 1994. gadā, kad Karls Bildts nosūtīja e-vēstuli Bilam Klintonam, uzsākdams pirmo mums zināmo e-saraksti starp pasaules valdību vadītājiem, es vēl tikai pirmo reizi uzzināju par vārdu Internets.

Mūs ar Karlu vieno arī ļoti realistisks skatījums uz Krieviju, tās ļoti pretrunīgo lomu Eiropas jaunāko laiku vēsturē.

Pēdējās desmitgadēs īpaši daudz uzmanības esmu pievērsusi totalitārā komunisma skaidrākai apzināšanai Rietumeiropas sabiedrībās. Tādēļ es personīgi ļoti augsti vērtēju Karla iesaisti Komunisma noziegumu informācijas institūta darbā.

http://en.wikipedia.org/wiki/Institute_for_Information_on_the_Crimes_of_Communism

 

 

ieteikt draugam

Submit Laureāte Sandra Kalniete par Karlu Bildtu in Delicious Submit Laureāte Sandra Kalniete par Karlu Bildtu in Digg Submit Laureāte Sandra Kalniete par Karlu Bildtu in FaceBook Submit Laureāte Sandra Kalniete par Karlu Bildtu in Google Bookmarks Submit Laureāte Sandra Kalniete par Karlu Bildtu in Stumbleupon Submit Laureāte Sandra Kalniete par Karlu Bildtu in Technorati Submit Laureāte Sandra Kalniete par Karlu Bildtu in Twitter