Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting

Arne fon Maidels, Baltische Briefe galvenais redaktors Runa 2017

Arne fon Maidels, Baltische Briefe galvenais redaktors

Augsti godātais LZA prezidenta kungs, godājamais Stradiņa kungs, cienījamie akadēmijas senāta un balvas žūrijas pārstāvji, visi klātesošie!

Kā mēnešraksta Baltische Briefe galvenais redaktors es vēlētos no sirds pateikties par ielūgumu uz Rīgu un vienlaikus nodot sveicienu no izdevniecības vadītājas baroneses fon Kleista kundzes, kura patlaban atrodas tālā komandējumā, bet ar lielu pacilājumu uztvēra ziņu par nozīmīgo apbalvojumu.

Žurnāla 70 izdošanas gadi uz šo brīdi nozīmē 892 numurus uz 17 000 lappusēm, kopā ņemot. Daudzveidīgi raksti, komentāri un ziņojumi par politiku, saimniecību,  kultūru, vēsturi  ar līdzās esošiem ģimenes stāstiem un sludinājumiem tiek tagad gaidīti un lasīti 40 pasaules valstīs.

No emocionālā viedokļa tas allaž nozīmē atmiņas par zaudēto dzimteni, kopā turēšanos, pat ja okeāns šķir. Aukstais karš, dažādas vēsturiskās pretstāves, tad prieks par jaunām attiecībām; skumjas, no vecākās paaudzes atvadoties, un bailes par to, kā veiksies atjaunotajām valstīm, bažas par varbūtējo iespēju nenoturēt atgūto brīvību.

Vairāk nekā 50 gadus kurzemnieks barons VolfsJaroslavs fon Kleists bija izdevējs un redaktors mūsu mēnešrakstam. 1948.gadā pirmo laidienu nosaukums bija „Ziņas bēgļiem no Igaunijas un Latvijas”. Ļoti svarīgas ziņas tolaik.

Gadu gaitā savu dzimteni mīlošais, no strīdiem neizvairīgais brīvdomātājs Volfs Kleists BB-e izveidoja par vienīgo neatkarīgo izdevumu vācu valodā baltiešiem. Tas kļuva iecienīts visā pasaulē ne tikai kā informatīvs, bet arī kritizējošs forums.

Barons fon Kleists, kurš bez akcenta runāja latviski, uzskatīja par savu personīgo aicinājumu un pienākumu kalpot Baltijas valstīm un to cilvēkiem. Īpaši brīžos, kad Rietumi sāka piemirst latviešu un igauņu intereses, viņš nenoguris ar savu izdevumu metās cīņā par brīvu un neatkarīgu Baltiju.

Kopš 1971.gada Kleists kopā ar daudziem domubiedriem, kuriem Baltijā bija dzimtās mājas, regulāri devās šurp, lai konkrēti veidotu un nostiprinātu sadraudzības kontaktus starp baltiešiem un vācbaltiešiem. Šādas saites tika atspoguļotas žurnālā jau arī sen pirms tam.

Sadarbības mantojums nes augļus cauri gadiem līdz šodienai, kad pieminam fon Kleista kunga aiziešanu 2000.gadā.

Es nedrīkstu nepieminēt 1992.gadu, kad savu darbību uzsāka Domus Rigensis – vācbaltiešu / latviešu centrs Rīgā. Dibināšanas komiteju, kurā bija arī Kleista kungs, veidoja 5 latvieši un 5 vācbaltieši. Domus Rigensis mērķis bija un ir: pilsētas kopējā kultūras mantojuma uzraudzība un kopšana, latviešu un vācbaltiešu tikšanos un domu apmaiņu rīkošana. Īpaši vēstures un kultūras jautājumos.

Pretstatā laikam, kad BB-e skaļi iestājās par vīzu atcelšanu, jūsu valstu iestāju NATO un ES, šodien mēs risinām aktuālo šodienas tematiku, piemēram, mūsu redzeslokā aizvien ir ciešākas sadarbības veicināšana Baltijas valstu vidū. Mums ir svarīgi, lai ar vēsturē un šodienas aktualitātēs balstītām publikācijām un foto tiek uzturēta uzticība žurnālam mūsu veco abonentu vidū. Lai viņu dzimtenes mīlestības starojums pārklāj arī jauno paaudzi, kurai Baltija no jauna jāatklāj, cilvēciskai interesei pārtopot par sapratni.

Mēs esam priecīgi, ka arī Latvijas iedzīvotāji lasa žurnāla publikācijas un uzzina vairāk par nebūt ne vienkāršo mūsu kultūru savstarpējo attiecību pagātni.

BB-e, protams, ir uz nākotni vērsts tilts Vācijas, Latvijas un Igaunijas starpā, tas ir savienotājposms starp Austrumiem un Rietumiem. Posms, kurā var saskatīt Eiropas brīvības garantiju. Uz tā mēs vēl ilgi gribētu būt kopā ar jums! Paldies.

ieteikt draugam

Submit Arne fon Maidels, Baltische Briefe galvenais redaktors Runa 2017 in Delicious Submit Arne fon Maidels, Baltische Briefe galvenais redaktors Runa 2017 in Digg Submit Arne fon Maidels, Baltische Briefe galvenais redaktors Runa 2017 in FaceBook Submit Arne fon Maidels, Baltische Briefe galvenais redaktors Runa 2017 in Google Bookmarks Submit Arne fon Maidels, Baltische Briefe galvenais redaktors Runa 2017 in Stumbleupon Submit Arne fon Maidels, Baltische Briefe galvenais redaktors Runa 2017 in Technorati Submit Arne fon Maidels, Baltische Briefe galvenais redaktors Runa 2017 in Twitter